Szukasz mieszkania w Bydgoszczy? Co powiesz na Śródmieście?

Szukasz mieszkania w Bydgoszczy? Co powiesz na Śródmieście?

Ile razy zdarzyło Ci się przeglądać oferty mieszkań na sprzedaż bądź wynajem i Twoją uwagę przykuwały ciekawe wnętrza w odrestaurowanych kamienicach z duszą? Jesteśmy przekonani, że większość z nich znajdowała się w jednej z najbardziej urokliwych części miasta - w samym Śródmieściu. Podpowiadamy, dlaczego warto zastanowić się nad wyborem lokum właśnie w tej okolicy.

Zachwycająca architektura na wyciągnięcie ręki

Przede wszystkim, mówiąc o bydgoskim Śródmieściu, nie możemy przejść obojętnie obok kwestii architektury. To jest coś, co wyróżnia je na tle innych części miasta. Śródmieście oferuje stylowe kamienice, które robią ogromne wrażenie zarówno na bydgoszczanach, jak i na turystach, którzy zwiedzają miasto. Jeśli kiedykolwiek obiło Ci się o uszy hasło “bydgoska secesja”, to z pewnością chodziło właśnie o przepiękne zabudowania przy ul. Gdańskiej, Cieszkowskiego, Dworcowej, Paderewskiego, 20 stycznia i pozostałych, które znajdują się w pobliżu. 

Te piękne budynki kryją w sobie historię, a także przestronne wnętrza, wysokie mieszkania, duże okna, przez które wpada sporo światła każdego dnia. Zadbane klatki schodowe i podwórka też powodują sporo zachwytu. Spacer po bydgoskim Śródmieściu to przyjemność i doznania estetyczne, które mogą stać się dla Ciebie codziennym widokiem. Dziś ta część miasta oferuje sporo ciekawych lokali, a w znalezieniu prawdziwych perełek pomoże Ci nasze biuro nieruchomości. Bydgoszcz to naprawdę wspaniałe miasto, w którym aż miło się mieszka.

Codzienne obcowanie z kulturą

Lubisz sztukę? Bydgoskie Śródmieście ma sporo do zaoferowania dla osób szukających artystycznych uniesień. Mowa m.in. o słynnej Dzielnicy Muzycznej. I choć nadal mówimy o centrum miasta, to jednocześnie chodzi o bardzo spokojny i klimatyczny zakątek. Jednym z miejsc, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród bydgoszczan, jest rozległy park im. Jana Kochanowskiego – wypełniony rzeźbami słynnych kompozytorów oferuje romantyczne alejki, dużo zieleni, plac zabaw dla dzieci (wyjątkowy, bo muzyczny!), a przy tym otoczony jest pięknymi budynkami, z których wybrzmiewa muzyka. W końcu w pobliżu parku znajdują się obiekty budynku Filharmonii Pomorskiej i Akademii Muzycznej. Obok nich rozlega się także zjawiskowy budynek Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Dlatego to nie lada gratka dla miłośników kultury. Szczególnie że całkiem niedaleko znajdują się również galerie sztuki czy podążając nieco w kierunku Starego Rynku – Teatr Kameralny i Opera Nova.

Świetna infrastruktura spełniająca potrzeby wszystkich

Wiemy, że wybierając idealne mieszkanie dla siebie, nie kierujemy się wyłącznie kwestią zainteresowań czy estetyki. To ogromny atut, jaki wyróżnia Śródmieście, dlatego nie mogliśmy go pominąć, jednak dzielnica ta oferuje znacznie więcej! Przeprowadzając się do centrum miasta, mamy pewność, że niczego nie będzie nam brakować, ponieważ infrastruktura, jaką ma, ułatwi nam codzienne funkcjonowanie. W całej okolicy znajduje się mnóstwo sklepów spożywczych, piekarni, kawiarni, punktów handlowo-usługowych i nie tylko. W Śródmieściu i pobliżu znajdują się przedszkola, szkoły, place zabaw, centrum fitness, poradnie zdrowia. Nie musisz martwić się o dojazdy, by załatwić szybkie zakupy pod koniec dnia czy aby wypłacić pieniądze z bankomatu. 

To wszystko możesz mieć na wyciągnięcie ręki. Choć Śródmieście oznacza życie w centrum miasta, to nadal możesz cieszyć się spokojem – pozwolą na to parki czy zielone skwery, w których możesz złapać oddech po ciężkim dniu. Jeśli na co dzień poruszasz się rowerem, ulica Gdańska oferuje wygodne i bezpieczne pasy dedykowane typowo rowerzystom, a inne nowe ścieżki rowerowe. Dzięki czemu w chwilę możesz znaleźć się np. w Myślęcinku.

Łatwy dojazd w każde miejsce w mieście

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą zmotoryzowaną, czy rowerzystą bądź po prostu pieszym, mieszkając w Śródmieściu, nigdy nie będziesz narzekać na trudności z dojazdem w inne części miasta. Stąd dojedziesz wszędzie i dosłownie wszystkim. Linie tramwajowe i autobusowe łączą je w zasadzie z każdą dzielnicą, nawet z tymi najbardziej oddalonymi tj. Osowa Góra, Miedzyń, Łoskoń. Szczególnie linia tramwajowa do Fordonu jest znacznym ułatwieniem w komunikacji z tą częścią miasta. Również liczne stacje do wypożyczenia rowerów miejskich są świetną alternatywą dla samochodu. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, ze Śródmieścia jest naprawdę blisko na stacje PKP – Bydgoszcz Główna i Bydgoszcz Leśna.

Zobacz, jakie mamy mieszkania na sprzedaż. Bydgoszcz rozbudowuje się w szybkim tempie i zabudowania stają się coraz bardziej nowoczesne, jednak urokliwe kamienice w Śródmieściu nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przekonaj się, co kryje ich wnętrze.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK